Bývalý prokurátor dostal 22 let

Výjimečný 22letý trest vězení potvrdil Vrchní soud v Praze bývalému vojenskému prokurátorovi a pozdějšímu šéfovi útvaru městské policie a majiteli detektivní kanceláře Raulovi Kohnerovi. Podle rozsudku má na svědomí zorganizování dvou nájemných vražd, jejichž oběťmi se stal majitel domu v Praze 2 Ladislav Zimmermann a osvětlovač Národního divadla Jindřich Vítek. Kohner přijímal objednávky na vraždy a najímal zločince na jejich provedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raul Kohner | Foto: Michal Kamaryt

Vrchní soud v Praze tak potvrdil verdikt městského soudu z letošního dubna, podle kterého Kohner zorganizoval v Praze dvě nájemné vraždy a třetí plánoval.

Šéf osmičlenného gangu Raul Kohner podle soudu přijímal objednávky na vraždy a najímal pozdější pachatele. Na žádost Martiny Šimánkové nechal v prosinci 1998 zavraždit jejího manžela Ladislava Zimermanna. V dubnu následujícího roku zajistil livkidaci osvětlovače Národního divadla Jindřicha Vítka, který se odmítl vzdát práva na byt, ve kterém žil. Kohner má na svědomí i plánování vraždy a napadení britského občana.

Na třináct let za mříže poslal soud Tomáše Weinera, který se kromě Zimmermannovy vraždy podílel na všech zločinech. 12 let zůstane ve vězení Martina Šimánková. Soud potvrdil i 4 a půl roku pro Viktora Osvadla. Jaroslav Rudolf a Jiří Homolka vyvázli s podmínečným trestem.

Proti rozsudku se už nelze odvolat, pouze podat tzv. dovolání k Nejvyššímu soudu. Tuto možnost určitě využije Kohnerův obhájce Rudolf Vokoun. "V kauze poškozeného pana Vítka nebylo zákonným způsobem zahájeno trestní stíhání doktora Kohnera. Pokud jde o jiné naše výhrady, zde dovolání v úvahu nepřichází, zde budeme volit jiné cesty, například podnět k podání stížnosti pro porušení zákona. A samozřejmě počítáme i s ústavní stížností a pak i s dalšími prostředky, které už překračují rámec této republiky."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková, Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme