Bývalý ředitel Mírova zůstává jako psycholog

Bývalý ředitel věznice v Mírově Milan Kohoutek, který byl odvolán z funkce kvůli útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, zůstává v nápravném zařízení jako psycholog. Potvrdil to jeho nástupce Ladislav Mička, který věznici řídí. Kohoutek chtěl po svém odvolání u vězeňské službgy zůstat, a protože už dříve pracoval na postu psychologa, vrátil se znovu tam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle něj nyní pracuje Kohoutek na speciálním oddělení s vězni, kteří trpí duševními poruchami nebo mají problémy s chováním. Mička informoval, že už rozhodl o potrestání trojice zaměstnanců, kteří při útěku nebezpečného vězně pochybili. „V rámci své kázeňské pravomoci jsem rozhodl o jejich finančním postihu,“ podotkl ředitel, o konkrétních částkách ale mluvit nechtěl. Další dva ze sedmi pracovníků věznice podezřelých z chyb při útěku recidivisty stíhá vyšetřovatel, poslední dvojice na vlastní žádost odešla ze služby.

Kvůli Kajínkovi, který před pěti týdny utekl z nejstřeženější české věznice, přišli o místo ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek a jeho náměstek Květoslav Vlasák. Generální ředitelce vězeňské služby Kamile Meclové snížil ministr spravedlnosti osobní ohodnocení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme