Bývalý ředitel Mírova zůstává jako psycholog

Bývalý ředitel věznice v Mírově Milan Kohoutek, který byl odvolán z funkce kvůli útěku dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka, zůstává v nápravném zařízení jako psycholog. Potvrdil to jeho nástupce Ladislav Mička, který věznici řídí. Kohoutek chtěl po svém odvolání u vězeňské službgy zůstat, a protože už dříve pracoval na postu psychologa, vrátil se znovu tam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle něj nyní pracuje Kohoutek na speciálním oddělení s vězni, kteří trpí duševními poruchami nebo mají problémy s chováním. Mička informoval, že už rozhodl o potrestání trojice zaměstnanců, kteří při útěku nebezpečného vězně pochybili. „V rámci své kázeňské pravomoci jsem rozhodl o jejich finančním postihu,“ podotkl ředitel, o konkrétních částkách ale mluvit nechtěl. Další dva ze sedmi pracovníků věznice podezřelých z chyb při útěku recidivisty stíhá vyšetřovatel, poslední dvojice na vlastní žádost odešla ze služby.

Kvůli Kajínkovi, který před pěti týdny utekl z nejstřeženější české věznice, přišli o místo ředitel mírovské věznice Milan Kohoutek a jeho náměstek Květoslav Vlasák. Generální ředitelce vězeňské služby Kamile Meclové snížil ministr spravedlnosti osobní ohodnocení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme