Bývalý ředitel nemocnice havlíčkobrodské nemocnice žádá omluvu a odškodnění

Bývalý ředitel havlíčkobrodské nemocnice Josef Pejchl chce očistit své jméno. Právě on vedl nemocnici v době odhalení řádění takzvaného heparinového vraha na oddělení ARO. Petr Zelenka dostal za osm vražd doživotí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice v Havlíčkově Brodě | Foto: Havlíčkův Brod

Josefa Pejchla odsoudil havlíčkobrodský soud k podmíněnému desetiměsíčnímu trestu za to, že Zelenkovy skutky včas neohlásil. Odvolací soud v Pardubicích ho ale zprostil viny.

Pejchl teď požaduje po státu omluvu a 1,5 milionu korun. "Proces byl podle mě od začátku vykonstruovaný, a proto žádám satisfakci. Peníze, které bychom případně získali, dáme na onkologickou léčbu dětí," řekl Pejchl Českému rozhlasu.

Vedle soudních jednání táhnoucích se řadu měsíců spatřuje Pejchl hlavní újmu v tom, že je stále vnímán ve spojitosti s takzvanými heparinovými vraždami a nemůže dostat požadovanou práci ve zdravotnictví. V poslední době se podle svých slov zúčastnil tří výběrových řízení na ředitele nemocnice, nikde však neuspěl.

Žádost o veřejnou omluvu a odškodnění odeslal bývalý ředitel nemocnice na ministerstvo spravedlnosti v polovině dubna. Ministerstvo má půl roku k zaujetí stanoviska. Pokud mu úřad nevyhoví, bude podle Pejchla následovat žaloba na stát.

Vývoj případu heparinových vražd:
V kauze heparinových vražd soud vynesl další trest
Pražský vrchní soud potvrdil doživotní trest za heparinové vraždy
Tzv. heparinový vrah dostal doživotní trest
Zelenka u soudu přiznal, že pacientům podával heparin
Kontrola poukázala na chyby policie v kauze heparinových vražd
Vraždy v havlíčkobrodské nemocnici
Hejtman odvolal ředitele nemocnice v Havlíčkově Brodě
Zdravotník byl obviněn ze zavraždění sedmi pacientů

Martin Hromádka, Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme