Bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Žáček se možná vrátí

Do Ústavu pro studium totalitních režimů se tento týden vrátili dva lidé spojení s bývalým ředitelem Pavlem Žáčkem. Je možný i návrat Žáčka samotného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Žáček | Foto: Anna Duchková | Zdroj: Český rozhlas

Nový šéf ústavu Daniel Herman přijal zpět ekonomického náměstka René Schreiera a bývalého šéfa kanceláře Patrika Košického. Přiznal zároveň, že dává přednost lidem, kteří mají s fungováním ústavu zkušenost.

Tím také rozvířil spekulace o návratu bývalého ředitele Žáčka, a to i navzdory svému prohlášení, že velké personální změny neplánuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Evy Rajlichové o personálních změnách v ÚSTR

„Zatím se jedná o jedinou změnu, protože mandát bývalého náměstka ústavu byl vázán na mandát prozatímního ředitele. Žádné jméno pro mě v tuto chvíli není nepřijatelné,“ vyjádřil se Herman.

„Jsou věci, které mě samozřejmě zajímají – věda, výzkum. Já se rád vrátím tam, kde jsem začínal, tj. k badatelské činnosti a k publikování výsledků,“ potvrzuje Žáček.

Zároveň upozornil na spojitost svého setrvání v ústavu s právním řešením sporu. „Buď bych musel podle mého názoru a názoru mých právníků řešit tuto protiprávní situaci žalobou a nebo předpokládám, že bude možná dohoda,“ dodává Žáček.

Eva Rajlichová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme