Bývalý řidič Smetana do vězení nenastoupil. Chce se ale nechat chytit

Bývalý olomoucký řidič autobusu Roman Smetana znovu nenastoupil do vězení. Zbývá mu odsedět 67 dní. Trest dostal za pomalování předvolebních plakátů, už dříve ale vzkázal, že za mříže dobrovolně nepůjde. Do pátku se ale plánuje nechat chytit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý řidič MHD Roman Smetana byl 24. května propuštěn z olomoucké vazební věznice | Zdroj: ČTK

„Mohu potvrdit, že Roman Smetana dnes do 14 hodin do výkonu trestu odnětí svobody nenastoupil. Tuto informaci poskytneme okresnímu soudu v Olomouci, který bude činit další kroky,“ uvedla mluvčí olomoucké vazební věznice Markéta Zimová.

Roman Smetana byl za poškozování plakátů odsouzen k úhradě škody a veřejně prospěšným pracím. Částku 15 tisíc korun sice zaplatil, vyměřených 100 hodin ale odpracovat odmítl. Soud proto trest změnil na 100 dní odnětí svobody.

„Těch 100 hodin obecně prospěšných prací pro mě bylo nepřijatelných. Šlo o jakýsi pokus o moji nápravu, a není důvod, proč mě napravovat, nic špatného jsem opravdu neudělal,“ vysvětloval tehdy.

„Dokonce mi jeden podnikatel nabídl, že bych u něho těch 100 hodin obecně prospěšných prací mohl odpracovat naoko. I tuhle možnost jsem odmítl. Domácí vězení jsem taky z principu odmítl. Teď odmítám vlastně nastoupit i do výkonu trestu a důvod je stále ten samý. Nepotřebuji se napravovat, nejsem společensky nebezpečný. Tudíž není důvod, proč mě izolovat od zbytku společnosti,“ dodal.

Do věznice měl Smetana nastoupit na konci března, policii se ale sám vydal až po měsíci během demonstrace odborů v Praze. I teď se podle svých slov plánuje ještě chvíli skrývat, aby se mohl nechat ve „vhodný okamžik“ chytit. Chtěl by to prý stihnout do voleb.

Alena Vykydalová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme