Bývalý šéf DPP přešel do protiútoku, podal trestní oznámení na primátora i člena TI

Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák podal trestní oznámení na pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS) a Davida Ondráčku z Transparency International. Dvořák tvrdí, že primátor zneužil své pravomoci a Ondráčka jej pomluvil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Dvořák z Dopravního podniku hl. m. Prahy | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Člen Transparency International Ondráčka jako první veřejně promluvil o údajné zločinecké struktuře v dopravním podniku (DPP) v době, kdy v jeho čele stál právě Dvořák.

Svoboda prý zase bez vědomí městské rady najal advokáta Václava Lásku, aby prověřil uzavřené smlouvy dopravního podniku. O podání trestních oznámení informoval server Aktuálně.cz.

O vyhrocené situaci v dopravním podniku jednají i zastupitelé ODS. Primátor Bohuslav Svoboda totiž nesouhlasil s odvoláním Vladimíra Liche z vedení městské firmy. Stalo se tak krátce poté, co Lich podal kvůli nevýhodným smlouvám trestní oznámení na osm lidí.

Dozorčí rada DPP vyčetla Lichovi údajná pochybení týkající se vypisování veřejných zakázek či špatnou komunikaci s dozorčí radou. Lich se proti tomu ohradil a na jeho stranu se přiklonil i primátor Svoboda.

Odstranění Liche přitom navrhl primátorův stranický kolega a člen dozorčí rady dopravního podniku David Vodrážka (ODS), který je podezřelý z podepsání nevýhodných smluv například na prodej tří vestibulů stanic metra.

V pondělí z dozorčí rady rezignovali tři členové za ODS a podle primátora má odteď za další dění veškerou zodpovědnost už jen koaliční strana TOP 09. Ta se přitom už v pondělí vyslovila pro vypsání výběrového řízení na nového ředitele DPP.

ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme