Bývalý šéf pražských strážníků Vladimír Kotrouš jde před soud

Bývalý šéf pražských strážníků Vladimír Kotrouš stane před soudem. Obžaloba ho viní kvůli údajnému úplatku přes milion korun. Policie ho zatkla loni v listopadu i s penězi v autě. Úplatek měl chtít v souvislosti se zakázkou na údržbu vozového parku strážníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf pražských strážníků Vladimír Kotrouš opustil vazební věznici na Pankráci | Zdroj: ČTK

Kotrouš měl podle obžaloby chtít peníze pravidelně. Autoservis Josefa Jíši ho tak měl odměňovat za to, že mu dohodil údržbu aut strážníků a že na tyto služby nevypíše nové výběrové řízení. Ve spisu jsou i odposlechy z restaurace, kde si měl Kotrouš s Jíšou podmínky další spolupráce domlouvat.

Podle informací České televize by se měl navíc Kotrouš zpovídat i z nákupu předražených nožů. Vedení policie prý nakoupilo přes 2 tisíce kapesních nožů za více než 6 milionů korun. Obvyklá cena je ale přitom poloviční.

Bývalému šéfovi strážníků hrozí až 12 let za mřížemi. Jeho místo v čele městské policie zůstává i dál neobsazeno poté, co primátor Svoboda zrušil konkurs na jeho nástupce. Řízením strážníků je už několik měsíců pověřen Ludvík Klema.

Igor Maňour, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme