Bývalý šéf Trendu dostal za pokus o podvod s akciemi Kotvy pětiletý trest

V kauze pokusu o podvod s akciemi obchodního domu Kotva dnes padly rozsudky. Bývalého šéfa investičního fondu Trend Miroslava Hálka poslal Městský soud v Praze do vězení na pět let, Martinu Vlčkovi vyměřil šestiletý trest. Luboš Zlatohlávek a uprchlý Miroslav Vlastník a dostali každý tříletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý šéf investičního fondu Trend Miroslav Hálek u soudu | Zdroj: ČTK

Obžalovaní se podle spisu pokusili falšováním listin a akcií připravit kyperskou společnost Forminster Enterprises Limited o 56 procent akcií Kotvy v hodnotě téměř 400 milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání soudu v kauze fondu Trend sledovala reportérka Jitka Hanžlová

Soud dnes proto Hálka, Vlčka, Vlastníka a Zlatohlávka uznal vinnými z trestného činu pokusu o podvod, která spáchali ve spolupachatelství. Vlčka vedle toho potrestal i za podvod a padělání a pozměnění peněz.

Předseda senátu Petr Braun prohlásil, že soud je o jejich vině bytostně přesvědčen. „Důkazů je mnoho a dá se s nimi velmi těžko bojovat a polemizovat. Tím chci říct, že nikdo z obžalovaných se nedoznal k žalovanému jednání, jakkoliv je na podkladě zjištěných a provedených důkazů zřejmé,“ uvedl Braun.

Odsouzení se mohou proti rozsudku odvolat. Soudního řízení se dnes osobně účastnil jen Martin Vlček, který prohlásil, že se rozhodně odvolá. Státní zástupce Jan Maršálek si vzal čas na rozmyšlenou, jak ale řekl Radiožurnálu, rozsudek ho nepřekvapil.

„Soud akceptoval naše návrhy, snad s výjimkou postupu v případě magistra Zlatohlávka. Tam to budeme zvažovat, nicméně odpovídá to návrhu, jak co se týče viny, tak co se týče trestu,“ uvedl Maršálek.

Dnes uzavřený soud se netýká vytunelování fondu Trend ani nehájil zájmy drobných akcionářů, kteří byli tehdy poškozeni.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme