Bývalý šéf vsetínského hokeje stojí před soudem

Podvody za téměř jednu miliardu korun dostaly dnes před senát Krajského soudu v Ostravě bývalého bosse vsetínského hokeje Romana Zubíka. S pomocí falešných dokumentů měl vylákat peníze z bank i jiných firem. Podle obžaloby má také na svědomí obrovské machinace se směnkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bankovky 3 | Zdroj: AFP

Mezi poškozenými figurují dnes už zkrachovalé peněžní domy - Moravia a Union banka. Jejich zástupci, ale k soudu nepřišli.

Státní zástupce Rostislav Bajger četl obžalobu půl hodiny, bývalému majiteli extraligového hokejového klubu napočítal rovnou sedm rozsáhlých ekonomických deliktů.

"Je to rozsáhlejší obžaloba, která se týká obviněného Zubíka a ještě jednoho dalšího obviněného. Ve své podstatě je popis skutků velmi složitý, ta celková škoda dosahuje hranice asi 1 miliardy korun. Víme, že se to týká směnek, což je vždy trochu složitější, jedná se o sofistikovanou trestnou činnost," uvedl Bajger pro Český rozhlas.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme