Bývalý šéf vsetínského hokeje stojí před soudem

Podvody za téměř jednu miliardu korun dostaly dnes před senát Krajského soudu v Ostravě bývalého bosse vsetínského hokeje Romana Zubíka. S pomocí falešných dokumentů měl vylákat peníze z bank i jiných firem. Podle obžaloby má také na svědomí obrovské machinace se směnkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bankovky 3 | Zdroj: AFP

Mezi poškozenými figurují dnes už zkrachovalé peněžní domy - Moravia a Union banka. Jejich zástupci, ale k soudu nepřišli.

Státní zástupce Rostislav Bajger četl obžalobu půl hodiny, bývalému majiteli extraligového hokejového klubu napočítal rovnou sedm rozsáhlých ekonomických deliktů.

"Je to rozsáhlejší obžaloba, která se týká obviněného Zubíka a ještě jednoho dalšího obviněného. Ve své podstatě je popis skutků velmi složitý, ta celková škoda dosahuje hranice asi 1 miliardy korun. Víme, že se to týká směnek, což je vždy trochu složitější, jedná se o sofistikovanou trestnou činnost," uvedl Bajger pro Český rozhlas.

Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme