Bývalý šéf záložny Pria by měl ve vězení strávit šest let

Šest let vězení pro Františka Zoubka a tříletý podmíněný trest pro jeho dceru Kamilu Březinovou - tak Krajský soud v Brně po dvouletém jednání zhodnotil jejich působení v čele družstevní záložny Pria. Oba obžalovaní měli nehospodárně nakládat se svěřenými vklady. Motivem bylo s největší pravděpodobností osobní obohacení. Verdikt ještě nenabyl právní moci - odsouzení se proti rozsudku odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Zoubek

František Zoubek | Zdroj: ČTK

Způsobenou škodu, více než 23 milionů korun, musí podle rozhodnutí soudu uhradit. Kvůli podezření z tunelování byla na Priu před pěti léty uvalena nucená správa. Vklady kolem tří set milionů korun nakonec uhradil střadatelům stát. Obhajoba Zoubka byla postavena na tvrzení, že nucená správa strhla prosperující Priu do propasti.

Soud ale naopak konstatoval, že Zoubek i Březinová vyvedli ze záložny značný majetek ve svůj prospěch. Nahrávaly jim v tom téměř neomezené pravomoci a fakt, že ve vedení, včetně kontrolních orgánů, byly většinou jejich příbuzní. Po vynesení rozsudku se oba obžalovaní odvolali. Zoubek jednání soudu okomentoval pouze slovy: "Proces na objednávku."

Šestiletý trest pro Zoubka je dokonce o rok vyšší, než žádal státní zástupce Michal Gálát. Ten je s verdiktem spokojen: "Hlavní líčení vyústilo ve spravedlivý trest. Ten rok, si myslím, že zas není tak velká diference."

Ivan Holas, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme