Bývalý soudce Nagy musí podstoupit psychiatrické vyšetření

Psychiatři by dnes měli řešit neobvyklý případ z oblasti justice. Bývalý mladoboleslavský soudce Pavel Nagy dnes má nastoupit do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Má se podrobit znaleckému zkoumání, protože svoji obhajobu založil na tvrzení o své údajné nepříčetnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická léčebna Bohnice | Foto: Psychiatrická léčebna Bohnice

Nagyho v minulosti přistihl novinář se skrytou kamerou při braní peněz za informace, k nimž měl ze své funkce přístup. O pobytu Nagyho v léčebně rozhodly soudy loni. Podle nich je nutné přezkoumat jeho duševní stav.

Nagy se obvinění z pěti trestných činů brání tvrzením, že když předloni přijímal úplatek 50 tisíc korun od figuranta, nebyl příčetný. Jeho duševní stav by měli ode dneška zkoumat lékaři, pokud ale nepřijde, měl by jeho eskortu zajistit soud

"Pokud se vyšetřovaná osoba, která má znalecké vyšetření uloženo od soudu, nedostaví, může jí být uložena hospitalizace, během které bude vyšetření provedeno. Pokud se nedostaví ani k hospitalizaci, může být soudem sankcionována," potvrdil náměstek ředitele psychiatrické léčebny v Bohnicích Ivan David.

Nagy je obviněn z přijetí úplatku, zneužití pravomoci veřejného činitele, padělání a pozměňování veřejné listiny, podvodu a neoprávněného nakládání s osobními údaji. Pokud by se jeho nepříčetnost potvrdila, policie musí stíhání zastavit. V opačném případě mu hrozí až dvanáct let ve vězení.

Jitka Hanžlová, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme