Bývalý starosta Milenova nejasně hospodařil s penězi

Kvůli nejasnému hospodaření s obecními penězi čelí obvinění ze spáchání tří trestných činů bývalý starosta Milenova na Hranicku Karel Klein. Loni v létě si jménem obecního úřadu vypůjčil od okolních podnikatelů statisícové částky, peníze ale nevrátil. Například Vladimír Otáhal ze sousední obce Klokočí půjčil exstarostovi sto tisíc korun v hotovosti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milenov na Hranicku

Milenov na Hranicku | Foto: Milenov

"Peníze si přijde půjčit, že je potřebuje pro obec, aby mohli dostat dotaci na výstavbu rodinných domů, že do 4 dnů vrátí peníze zpět. Nato říkal, že peníze vybral z účtu obecního a použil je pro svou potřebu na splacení dluhů vůču bývalé manželce. Je nás více poškozených, jen co já vím, tak jich je šest."

Když se podnikatel Otáhal ani po opakovaných urgencích vrácení peněz nedočkal, podal loni v prosinci na exstarostu Kleina trestní oznámení. Ten ale popírá, že by půjčené finanční prostředky použil pro osobní účely. "Nikdo nic nezpronevěřil, skončily v obecním rozpočtu, byly to platby za plyn, elektřinu, platby provozních nákladů, které obec má."

Policejní vyšetřovatel už případ uzavřel a Kleina obvinil z trestných činů podvodu, zneužívání pravomocí veřejného činitele a porušování povinností při správě cizího majetku. Za to mu hrozí až deset let vězení. Obviněný Klein byl starostou Milenova do konce ledna letošního roku. Funkci opustil kvůli pracovní zaneprázdněnosti.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme