Nagyová o kauze Čapí hnízdo: Jsem neskonale šťastná, byla otázka času, kdy nás zprostí obžaloby

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (oba ANO) jsou v kauze Čapí hnízdo nevinní. Rozhodl o tom Městský soud v Praze. Verdikt není pravomocný. „Předpokládám, že ať už se obžaloba odvolá, nebo nikoliv, tak dospěje další instance k úplně stejnému výsledku, protože opět opakuji, žádný trestný čin se nestal,“ popsala Radiožurnálu Nagyová po rozhodnutí soudu, kterého se ani ona, ani Babiš osobně neúčastnili.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová u soudu v kauze Čapí hnízdo

Jana Nagyová (ANO) u soudu Čapí hnízdo. V ponděllí si osvobozující verdikt osobni poslechnout nepřišla | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jsem neskonale šťastná,“ řekla bývalá Babišova poradkyně Nagyová Radiožurnálu poté, co je v pondělí ráno Městský soud v Praze zprostil obžaloby.

„Jsem hlavně velice ráda, že se prokázalo, že naše justice opravdu dokáže rozhodovat nezávisle i v takto náročné, dlouhé a komplikované kauze, jako bylo Čapí hnízdo,“ dodala Nagyová.

Babiš a Nagyová jsou v kauze Čapí hnízdo nevinní. ‚Necítil jsem žádné vnější tlaky,‘ řekl soudce

Číst článek

Jana Nagyová byla původně obžalovaná za dotační podvod týkající se stavby kongresového areálu Čapí hnízdo ve středních Čechách a poškození zájmů Evropské unie. Expremiér Andrej Babiš pak za dotační podvod ve formě pomoci.

Verdikt není pravomocný a státní zástupce se proti němu může odvolat. Toho se Nagyová neobává.

„Předpokládám, že ať už se obžaloba odvolá, nebo nikoliv, tak dospěje další instance k úplně stejnému výsledku, protože opět opakuji, tam nikdy nic nebylo, žádný trestný čin se nestal. Šlo spíš o čas, kdy budeme definitivně zproštěni, takže budu teď spíš přemýšlet, jak dál nastavit svůj život a začít ho budovat v podstatě od samého začátku,“ popsala Nagyová své další plány.

Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhoval Nagyové tříletý trest s pětiletým podmíněným odložením a pokutu půl milionu korun. Expremiérovi Babišovi navrhoval stejný podmíněný trest, ale zaplatit měl deset milionů korun. S textem obžaloby oba nesouhlasil a tvrdili, že žádný trestný čin nespáchali.

Klára Staňková, Kateřina Gruntová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme