Babiš: Nikdy neodstoupím, nikdy. Nechť si to všichni zapamatují

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš z postu předsedy vlády sám nikdy neodstoupí. Zopakoval to na pátečním brífinku před odletem do Bruselu, kde má jednat mimo jiné o migraci a dlouhodobém rozpočtu EU. Zároveň poděkoval prezidentovi Miloši Zemanovi za podporu. Ten ve čtvrtek řekl, že pokud by padla vláda, pověřil by sestavením nového kabinetu znovu Babiše.

Praha (Aktualizováno: 9:27 16. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Já vám jenom chci říct, že nikdy neodstoupím. Nikdy. Nechť si to všichni zapamatují. Nikdy. Pokud budu odvolaný, fajn,“ prohlásil premiér Andrej Babiš.

„Chci poděkovat panu prezidentovi a jsem strašně rád, že mě podpořil. Chci poděkovat panu senátorovi Čunkovi (KDU-ČSL), který mě podpořil,“ poznamenal. „Vážím si toho v těchto chvílích, v této situaci, která pro mě není jednoduchá,“ doplnil premiér.

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek na TV Barrandov řekl, že neočekává, že poslanci vysloví nedůvěru vládě. Pokud by se to navzdory jeho předpokladu stalo, pověřil by Babiše sestavením nové vlády. 

Babiš také odmítl, že by v Česku byla vládní krize. Uvedl také, je se synem Andrejem mladším v kontaktu. 

Kauza Čapí hnízdo: obě Babišovy děti tvrdí, že jsou duševně nemocné. Vyšetřovatelé jim to nevěří

Číst článek

„Do Švýcarska se stěhují naši novináři, televizní štáby. Moje paní mě včera informovala, že pravděpodobně novináři pravidelně v hodinových intervalech bouchají na dveře bytu, kde bydlí můj syn a jeho matka. A kvůli tomu se mu značně zhoršil stav. Byl jsem s ním v kontaktu, psal mi asi v půl čtvrté ráno,“ popsal premiér.

Podobné informace se objevily už ve čtvrtek večer na jeho facebooku. „Můj syn je nemocný,“ zdůraznil také premiér. Již dříve upřesnil, že podle něj trpí Andrej Babiš mladší schizofrenií.

„Jen chci, abyste nechali policii a orgány, které to vyšetřují, pracovat. Nevidím důvod, aby někteří novináři nahrazovali orgány v trestním řízení a vedli nějakou investigaci a zneužívali psychického stavu mého syna,“ poznamenal.

A znovu řekl, že pondělní reportáž novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka ze Seznam Zprávy byla načasovaná. „Redakce Seznamu neupravuje svůj vysílací plán podle itineráře ministerského předsedy. Reportáž byla zveřejněna hned po dokončení,“ zní reakce Seznam Zprávy.

Premiér je spolu se svým synem z prvního manželství a dalšími pěti lidmi obvinění v dotační kauze Čapí hnízdo. Mezi nimi jsou mimo jiné i Babišova manželka Monika, dcera Adriana Bobeková a jeho švagr Martin Herodes.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme