‚Populistické prohlášení bez obsahu.‘ Žalobce z kauzy Čapí hnízdo odmítá kritiku Bradáčové

Státní zástupce Jaroslav Šaroch dohlížející na vyšetřování kauzy Čapí hnízdo odmítá kritiku nadřízených státních zástupců. Pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová ve středu pokárala žalobce, že nepostupoval dostatečně důrazně a efektivně. Šaroch prohlášení označil pro Deník N za populistické a bez obsahu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupce Jaroslav Šaroch a policista Pavel Nevtípil (vlevo) v Poslanecké sněmovně | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Dělám tu práci v rámci možností, které mám. Vždy je možné tu práci dělat lépe, rychleji, kvalitněji, ale záleží také na podmínkách, které dostanete a máte,“ odpověděl státní zástupce Jaroslav Šaroch na dotaz Deníku N, zda si myslí, že svou práci dělá dobře.

Babiš mladší je v ambulantní péči ženevské nemocnice. Průtahy v řízení nejsou podle Bradáčové jeho vina

Číst článek

Dá se podle něj také předpokládat, že lhůta pro vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bude znovu prodloužena.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala ve středu uvedl, že policie dosud o prodloužení lhůty nepožádala. Na dotazy týkající se stavu vyšetřování Šaroch odpovídat nechtěl.

V kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo čelí stíhání celkem sedm lidí, včetně premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše a některých členů jeho rodiny.

Interní kontrolu, na jejíchž závěrech se shodly jak Šarochovi nadřízení z Městského státního zastupitelství, tak i Vrchní státní zastupitelství, iniciovala pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová v říjnu.

Bradáčová pokárala žalobce z kauzy Čapí hnízdo: Nepostupoval dostatečně důrazně a efektivně

Číst článek

„Vrchní státní zastupitelství v Praze i vedení Městského státního zastupitelství v Praze se shodly na závěru, že dozorový státní zástupce nepostupoval při výkonu dozorových oprávnění a povinností k policejnímu orgánu dostatečně důrazně a zcela efektivně,“ uvedla ve středu Bradáčová na webových stránkách Vrchního státního zastupitelství v Praze. 

Státní zástupce Šaroch nyní musí podle ní postupovat rychleji. „Na základě těchto zjištění bylo přijato opatření směřující k tomu, aby dozorový státní zástupce byl aktivnější a zajistil tak úplné a rychlé ukončení vyšetřování,“ dodala vrchní státní zástupkyně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme