Končí šéf pražské policie, který hájil vyšetřovatele Čapího hnízda. ‚Na vlastní žádost,‘ řekl ministr

Ve funkci ředitele pražské policie chce na vlastní žádost skončit Miloš Trojánek. Informovalo o tom ve středu odpoledne policejní prezidium. Trojánek míří do čela policie na Vysočině. Šéf pražských policistů se letos opakovaně zastal vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila proti zpochybňování jeho práce ze strany politiků včetně premiéra v demisi a šéfa ANO Andreje Babiše.

Praha (Aktualizováno: 12:54 16. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel pražské policie Miloš Trojánek (archivní foto) | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

„Ředitel pražské policie Miloš Trojánek požádal v minulých dnech policejního prezidenta Tomáše Tuhého o své přeložení na Vysočinu,“ informoval mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Babiš zpochybnil práci kriminalisty. Vyšetřovatel Čapího hnízda má plnou důvěru, brání ho šéf pražské policie

Číst článek

A lze podle něj předpokládat, že Tuhý žádosti vyhoví. „Nejprve se však chci osobně setkat se zástupci vedení pražské policie a také krajského ředitelství na Vysočině. Setkání se uskuteční v příštím týdnu, krátce po mém návratu ze zahraniční služební cesty,“ uvedl Tuhý.

Místo v čele policie na Vysočině je víc než rok prázdné. „O definitivním rozhodnutí a také o tom, kdo bude případně pověřen vedením Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, budeme veřejnost ve správný čas informovat," doplnil mluvčí policejního prezidia Bocán.

Ve funkci pražské policie má Trojánka nahradit Luděk Procházka, který nyní vede policii na jihu Čech a v hlavním městě policistům šéfoval před Trojánkem, píše server Aktuálně.cz.

„Nevím, kdo nastoupí za pana Trojánka. Policejní prezident mě informoval pouze o tom, že na vlastní žádost končí,“ řekl pak pro server ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar za ANO.

Trojánek se zastal vyšetřovatele Nevtípila

Trojánek pražskou policii vede od prosince 2015, do jejího čela přišel z funkce ředitele v Jihočeském kraji. Letos v lednu se ve dvou prohlášeních pro média postavil za Nevtípila navzdory tomu, že policie výroky politiků běžně nekomentuje.

Vyloučil mimo jiné politické zásahy do případu a odmítl spekulace o tom, že policie postupovala nezákonně.

„Pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze,“ uvedl tehdy Trojánek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme