Finanční správa prohání za marginální částky, Čapí hnízdo ale neřeší, říká senátor Goláň

Senátor Tomáš Goláň podal v květnu trestní oznámení ve věci možného krácení daně v souvislosti s reklamou na Čapím hnízdě. Co ho vede k podezření, že se v daném případě stalo něco nekalého? A jak úřady s podnětem naložili? Tomáš Goláň (za hnutí Senátor 21) argumentuje, že finanční správa napadá reklamy v hodnotě 400 tisíc třeba na závody ralley, které považuje za nadhodnocené.

Dvacet minut Radiožurnálu Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senátor Tomáš Goláň podal v květnu trestní oznámení v souvislosti s reklamou na Čapím hnízdě. | Foto: Zdeněk Němec | Zdroj: MAFRA, Profimedia

„A pak vidíme, že každý rok Farma Čapí hnízdo fakturovala kolem 67 milionů, ten nepoměr je tak závratný, že jsem musel začít konat,“ přibližuje důvody, proč podal trestní oznámení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor

„Marginální částky za reklamy považuje finanční správa za nadhodnocené, tady ty obrovské částky z hlediska finanční správy nikdo neřeší,“ upozorňuje.

Trestní oznámení bylo podáno na nejvyšší státní zastupitelství, pak putovalo na vrchní státní zastupitelství, dnes je podle Goláně na krajském ředitelství policie města Prahy a Středočeského kraje. „Zabývá se tím již policie, nikoliv státní zastupitelství. To je poslední věc, kterou mám jako zpětnou vazbu,“ přibližuje.

Moderátorka Marie Bastlová s odvoláním na média připomíná, že policie reklamu na Čapím hnízdě už od loňského prosince na základě jiného trestního oznámení vyšetřuje. Proč tedy senátor Goláň podával další?

„Nevím, jakým způsobem bylo koncipováno původní trestní oznámení. Chtěl jsem do toho vnést můj odborný pohled na problematiku, která je náplní mé práce,“ říká Goláň, který působí jako daňový poradce.

Celý pořad Dvacet minut Radiožurnálu s Marií Bastlovou si poslechněte v přiloženém audiu.

Marie Bastlová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme