Čáslavská: Přejmenování letiště je nejlepší nápad a dar naší zemi a světu

Pražské letiště mění název. Od dneška ponese jméno prezidenta Václava Havla. K přejmenovaní dochází symbolicky v den Havlova narození. Slavnostního ceremoniálu na letišti se účastní stovky hostů. Je mezi nimi i legendární gymnastka a mnohonásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská - dlouholetá spolupracovnice bývalého prezidenta. V krátkém rozhovoru s moderátorkou Lucií Výbornou vzpomíná na Václava Havla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Čáslavská | Foto: Jan Sklenář

Bude se vám lépe vracet domů ze zahraničí na letiště Václava Havla?

To v každém případě. Pro Českou republiku a vlastně i pro celý svět to je velký den. Václav Havel je pojem. Jeho jméno nás i v minulosti spojovalo se světem a teď o to víc. Byl to nejlepší nápad a nejlepší dar naší zemi a světu, který se uskutečnil. Mám z toho obrovskou radost spolu s ostatními.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostního ceremoniálu se účastní bývalá gymnastka, mnohonásobná olympijská vítězka a dlouholetá spolupracovnice bývalého prezidenta Věra Čáslavská

Jakou osobní vzpomínku na Václava Havla máte?

Včera jsme měli setkání bývalých poradců po dlouhé době, dostavil se i Karel Schwarzenberg. Pan prezident nám poradcům říkal ‚pytel blech‘. On nás nikdy nemohl dát v pravou hodinu a na pravé místo dohromady. Nebylo to tím, že bychom byli nějací lajdáci. Ale těsně po revoluci to bylo všechno hrozně hektické - samé telefonáty a vyřizování. Když nepřišel Křižan, protože řešil vnitřní politiku, tak zas nepřišel někdo další. Pan prezident jednou, když viděl, že je to tak beznadějný, dát nás dohromady, abychom poradu začali všichni kompletně, tak nás všechny nahnal do hladomorny, řekl, že nebude žádná cigareta a z venku nás zamknul.

Martina Spěváčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme