Část Hradce se dočká tepla z náhradního zdroje

Část Hradce Králové se dnes alespoň na chvíli ohřeje. Do města by totiž mělo dorazit teplo z Pardubic. Po několik hodin budou hřát radiátory přednostně ve školách a zdravotnických zařízeních. Další příděl mohou očekávat zase až pozítří. Opatovická elektrárna slibuje, že ta část města, která dnes zůstane bez tepla, bude vytápěna zítra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrárny Opatovice | Zdroj: ČTK

Tři největší východočeská města - Hradec Králové, Pardubice a Chrudim - jsou kvůli havárii v opatovické elektrárně bez tepla a teplé vody už čtvrtý den. V elektrárně zatím pokračují práce na odstranění havárie, kdy se však podaří uvést do provozu první z poškozených kotlů, zatím není jisté.

Tiskový mluvčí opatovické elektrárny Pavel Hypius Radiožurnálu řekl, kam se dnes podaří náhradní vytápění dostat. "Topit se bude po dohodě se správou nemovitostí Hradce Králové ve vybraných částech města s preferencí na byty, školy a zdravotnická zařízení. Teplo se k nim dostane v různou dobu podle toho, jak jsou daleko od předávací stanice. Odhadujeme, že dnes by to teplo mělo vydržet asi pět hodin, ale pouze v části Hradce. Na druhou část města, která nebude vytápěna dnes, se dostane až zítra."

Čtrnáct z devatenácti hradeckých základních škol ode dneška přerušuje až do pátku výuku.

Dělníci čtvrtým dnem odstraňují v areálu elektrárny trosky zhroucené střechy a připravují opravy. Během několika dnů by měly být zprovozněny náhradní kotle. Elektrárna je také připravena jednat se svými zákazníky o odškodnění. Určitě ale nebude proplácet účty za přímotopy, které si lidé kvůli havárii koupili. Mohou však počítat se slevou v ročním vyúčtování. Její výše zatím nebyla stanovena.

Jana Zemanová, Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme