Část Litvínova byla kvůli havárii bez dodávek tepla

Teplo a teplá voda už proudí obyvatelům Litvínova. Teplárna United Energy už obnovila po havárii horkovodu dodávku páry do tohoto třicetitisícového severočeského města. Bez tepla a teplé vody zůstali litvínovští v pondělí večer. Odstávka se týkala osmi tisíc bytů, škol, úřadů a průmyslových staveb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

topení

Jediní, kdo měli důvod k radosti, byli zřejmě školáci. Kvůli chladu v nevytopených třídách je ředitelé škol pouštěli dřív domů.

Důvodem přerušení dodávek byla trhlina na horkovodu, který do města přivádí teplo. Trhlina se objevila na topné větvi tepelného napáječe jen pár set metrů před Litvínovem.

Pravděpodobnou příčinou havárie byla technická závada na zařízení. Ovšem pracovníci United Energy, která dodává teplo do Mostu i Litvínova, nevylučují, že závadu způsobilo i stáří materiálu.

Kvůli velké zimě poslalo domů své žáky například místní gymnázium. Podle ředitele totiž teplota v učebnách klesla pod 15 stupňů Celsia. Hygienici přitom trvají minimálně na 18ti stupních.

"Okamžitě byly zahájeny práce na odstranění této havárie, měla by se začít napouštět teplá voda a předpoklad obnovení dodávky teplé vody je kolem 18. až 20. hodiny večer," řekla Českému rozhlasu po poledni Petra Šebková ze společnosti United Energy.

Naděžda Hávová, Marika Táborská, Eva Holá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme