Část podřízených vyzývá Hodače k rezignaci

Finanční ředitel České televize Ladislav Paluska vyzval generálního ředitele Jiřího Hodače k rezignaci. Paluska považuje za neúnosné, aby Česká televize vysílala dvojí zpravodajství po celém území České republiky, za „absolutně nepřijatelné“ považuje přerušení štědrovečerního zpravodajství na dvě minuty, protože tím ČT porušila podle jeho soudu službu veřejnosti ve své podstatě. „Nynější situaci v České televizi považuji za nejsložitější za posledních deset let,“ prohlásil finanční ředitel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K odstoupení vyzval Hodače v dopise také tajemník generálního ředitele Jiří Kučera. Uvedl, že bezprostředně po nástupu Hodače principiálně nevyloučil spolupráci s ním. Po několika dnech jeho působení ale dospěl k závěru, že televizi škodí a není schopen ji řídit.

Technický ředitel Vít Novotný požádal Hodače o uvolnění z funkce už v sobotu, ten to ale nakonec neučinil. Dnes Novotný obvinil České radiokomunikace z hrubého zásahu do smluvních vztahů, protože neodvysílaly zprávy připravené původní redakcí, ačkoli signál na předávacím pracovišti byl. Vyplývá z toho, že radiokomunikace se řídí pokyny nového vedení.

Podle dřívějších informací pocházejících z krizového štábu zaměstnanců se na stranu vzbouřenců přidávají další členové vedení ČT, například šéfproducent uměleckých pořadů Karel Kochmann.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme