Část Pražského okruhu je příliš hlučná, kolaudaci nezíská ani po sedmi letech

Kolem části Pražského okruhu u dálnice D1 budou nejspíše nové protihlukové stěny. Radiožurnálu to řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Podle hygieniků je totiž obchvat Prahy příliš hlučný.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava, dopravní zácpa, auto, kolona

Doprava, dopravní zácpa, auto, kolona | Foto: Filip Jandourek

Kvůli stížnostem hygieniků nemůže stát zkolaudovat část Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a středočeskou Jesenicí. V takzvaném zkušebním provozu již funguje sedm let.

„Očekáváme, že do konce roku 2018 zvládne Ředitelství silnic a dálnic doplnit protihlukové stěny," říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Jak potvrdil nezávislý starosta Dobřejovic Jiří Kappel, jednání o nových protihlukových stěnách už začala. „Existuje totiž šest protihlukových variant, jak to řešit," dodává starosta.

Podle údajů ministerstva dopravy teď Pražský okruh hlukové limity splňuje. Nesplnil by je ale nejspíš při zesílení dopravy po roce 2025. Podle starostů obcí u obchvatu hluk limity překračuje i teď.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme