Část rady odchod Hodače nechystá, jiná si ho dovede představit

Předseda televizní rady Miroslav Mareš nepředpokládá, že rada na odpoledním zasedání odvolá ředitele České televize Jiřího Hodače. Usilovat o to, aby Hodač dostal důvěru a bylo mu umožněno vyřešit situaci v ČT, je připraven člen rady František Mikš. Naopak jeho kolega Petr Hájek dnes připustil možnost, že bude hlasovat pro Hodačovo odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další člen rady Václav Erben, který Hodače už vyzval k rezignaci, dnes nevyloučil možnost, že navrhne ředitelovo odvolání. Ze zákona devítičlenná, nyní ale osmičlenná Rada ČT může odvolat generálního ředitele pouze svou dvoutřetinovou většinou.

„Byla by asi největší chyba rady, kdyby…(Hodačovi) v této chvíli podrazila nohy,“ řekl Mikš. Hájek zdůraznil, že je třeba „situaci vyřešit co nejdříve“. Různá pochybení se podle něj stala na obou stranách. Mareš v dnešním rozhovoru pro ČTK řekl, že rada nemá „operativní možnosti“, jak rychle vyřešit v pondělí vyhlášenou stávku zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme