Část rady odchod Hodače nechystá, jiná si ho dovede představit

Předseda televizní rady Miroslav Mareš nepředpokládá, že rada na odpoledním zasedání odvolá ředitele České televize Jiřího Hodače. Usilovat o to, aby Hodač dostal důvěru a bylo mu umožněno vyřešit situaci v ČT, je připraven člen rady František Mikš. Naopak jeho kolega Petr Hájek dnes připustil možnost, že bude hlasovat pro Hodačovo odvolání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další člen rady Václav Erben, který Hodače už vyzval k rezignaci, dnes nevyloučil možnost, že navrhne ředitelovo odvolání. Ze zákona devítičlenná, nyní ale osmičlenná Rada ČT může odvolat generálního ředitele pouze svou dvoutřetinovou většinou.

„Byla by asi největší chyba rady, kdyby…(Hodačovi) v této chvíli podrazila nohy,“ řekl Mikš. Hájek zdůraznil, že je třeba „situaci vyřešit co nejdříve“. Různá pochybení se podle něj stala na obou stranách. Mareš v dnešním rozhovoru pro ČTK řekl, že rada nemá „operativní možnosti“, jak rychle vyřešit v pondělí vyhlášenou stávku zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme