Část restituční kauzy Walderode byla ukončena mimosoudním vyrovnáním

Mimosoudním vyrovnáním končí část restituční kauzy Walderode. Dědička po hraběti Karlu des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová dostane peníze od majitele pozemků bývalého zahradnictví v Turnově. Stáhne za to žalobu, kterou se pozemků domáhá.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

justice

justice | Foto: Alena Palečková | Zdroj: AFP

Areál bývalého zahradnictví stojí naproti zámku Hrubý Rohozec. Je zdevastovaný a nevyužívaný. A jeho současný majitel Antonín Kučerka z Olomouce s tím dosud nemohl nic dělat. "Tato kauza se táhne tak dlouho, že už mi dochází trpělivost. Řekl jsem si proto, že to vyřeším mimosoudním řízením, to znamená, že jsem paní Kammerlanderové nabídl nějakou sumu."

A ta souhlasila, jak potvrdil její právní zástupce Felix Nevřela. "Dohodli jsme se na tom, že my nebudeme pokračovat v uplatňování nároků paní doktorky Kammerlanderové za určitou částku, a stáhli jsme žalobu."

Výši sumy nechtěl Felix Nevřela komentovat. Antonín Kučerka tvrdí, že zaplatil dva a půl milionu korun. "Měl jsem nabídku od paní Kammerlanderové kolem pěti milionů, to jsem řekl, že v žádném případě nezaplatím. Nakonec jsme přišli ke kompromisu 2,5 milionu."

Ani teď ale Antonín Kučerka nemůže nakládat s pozemky podle libosti. V místě totiž platí stavební uzávěra a územní plán nepočítá s jiným využitím než zemědělským.

Marika Táborská, Milan Brunclík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme