Část zdravotních sester musí na zvýšení platu počkat. Ministerstvo posílá peníze příliš složitě

Slibovaný příspěvek od ministerstva zdravotnictví dostanou zatím jen některé sestry. Dvoutisícový příplatek měl dostat každý zdravotník, který pracuje na směny bez odborného dohledu. Resort ale poslal peníze příliš komplikovanou cestou - kvůli složité administrativě tak může trvat ještě půl roku, než se dostanou ke všem sestrám.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tým zdravotníků během operace | Foto: Sasin Tipchai | Zdroj: Pixabay

Peníze pro sestry nemocnice můžou čerpat pouze jako dotace přes kraje, přičemž administrativa může trvat až do konce roku. Systém teď kritizuje Asociace českých a moravských nemocnic a zlobí se i kraje, uvádí deník MF DNES.

Podle radního pro zdravotnictví Středočeského kraje Martina Kupky z ODS musí nemocnice sestrám zatím buď zaplatit peníze ze svého, nebo jim říct, že na příplatky nemají.

Zdravotní sestry u lůžek dostanou přidáno. Plat se jim od července zvýší o 2000 korun

Číst článek

Ministerstvo ale s kritikou nesouhlasí. Podle něj nemocnice o peníze nepřijdou a budou jim vyplaceny dodatečně.

Příplatek mají zatím jistý jen sestry z fakultních nemocnic, které zřizuje přímo ministerstvo. Hůř jsou na tom jejich kolegyně z krajských nemocnic. Už teď mají zhruba o pět tisíc menší platy než sestry ve fakultních nemocnicích. Teď to navíc vypadá, že právě ony si na příplatek budou muset počkat.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme