Času na dohodu s Diag Human ubývá

Do konce května má Česká republika lhůtu dohodnout se s firmou Diag Human na soudním znalci. Ten má rozhodnout o finančním odškodnění firmy obchodující s krevní plazmou. Ve sporu, který začal v roce 1992, si Diag Human nárokuje dvě miliardy korun za poškození na obchodním trhu ze strany někdejšího ministra zdravotnictví Martina Bojara. Současný šéf zdravotnictví Jozef Kubinyi se chystá spor předat zpátky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Proto připravuje rozvázání smlouvy s advokátní kanceláří, kterou uzavřela Kubinyiho předchůdkyně v úřadu Marie Součková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odběr krve | Foto: Jan Rosenauer

Ministr Kubinyi doufá, že spor bude co nejrychleji u konce, aby nerostly další škody státu. "Problém je ten, že se má stanovit znalec do konce května a ta doba je krátká. Kdyby to ten úřad pro zastupování státu i v tak krátké době chtěl a řekl, že ty problémy nejsou tak velké z hlediska procesního, tak my to můžeme předat kdykoli. Z naší strany to není snaha o zdržování nebo že bychom to chtěli předat zase další právní kanceláři, ale je to snaha, abychom to dotáhli do konce co nejrychleji a s co nejmenšími ztrátami."

Ministr dnes také oznámil, že se nechystá doporučit Správní radě Všeobecké zdravotní pojišťovny odvolání ředitelky VZP Jiřiny Musílkové.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme