Novým šéfem dozorčí rady Českých drah je profesor ČVUT Pospíšil. Vystřídal Moose

Novým předsedou dozorčí rady Českých drah se stal profesor ČVUT Karel Pospíšil. Ve funkci nahradil Petra Moose, který z rady odešel ze zdravotních důvodů. Další změny nastanou v představenstvu společnosti, kde v květnu skončí Michal Heřman, jenž byl zodpovědný za správu majetku. Řízení tohoto úseku bude společnost řešit v následujících dnech, informoval mluvčí státního dopravce Radek Joklík.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novým předsedou dozorčí rady Českých drah se stal profesor ČVUT Karel Pospíšil (ilustrační snímek) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pospíšila zvolili předsedou ostatní členové dozorčí rady. Po odchodu Moose bude devítičlenná rada neúplná, nového člena bude Řídící výbor Českých drah vybírat nejspíš v červnu. Podle předsedy výboru Tomáše Čočka by měl nový člen být odborníkem na ekonomiku.

České dráhy neuspěly s žalobou. Miliardu za pozdě dodané lokomotivy od Škody zpět nedostanou

Číst článek

Moos přišel do dozorčí rady Českých drah v červenci loňského roku na žádost ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO). Loni v létě se dozorčí rada výrazně změnila, kdy odešla většina členů spojená s politickými stranami v čele s tehdejším předsedou rady Milanem Ferancem (poslanec ANO).

Heřmanova rezignace

Změny v dozorčí radě vedly ke změnám v představenstvu státního dopravce, ve kterém postupně skončili čtyři jeho členové, včetně šéfa podniku Pavla Krtka. Novým předsedou představenstva se stal Miroslav Kupec.

Jedním z nových členů představenstva se posléze stal Michal Heřman, který ve vedení působí od poloviny ledna. Ve funkci skončí 14. května. Svou rezignaci oznámil členům dozorčí rady ve čtvrtek. Důvod společnost neuvedla.

Odpolitizace

Dalšími členy představenstva jsou vedle Kupce Michal Vereš, Radek Dvořák a Patrik Horný.

Loňské změny dozorčí rady ministr dopravy Dan Ťok odůvodnil snahou odpolitizovat vedení státního dopravce. V současnosti tak v radě zasedají čtyři zástupci akademické obce. Vedle Pospíšila jsou jimi Lukáš Týfa, Josef Kolář a Tatiana Molková, která v radě čerstvě nahradila Jana Štrofa.

Devítičlennou radu doplňují ještě zástupci odborů Jan Pejša, Vladislav Vokoun a Antonín Leitgeb a nominant ČSSD Vojtěch Kocourek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme