VIDEO: Český kamion zběsile předjížděl ve Francii. ‚Nechápu jeho zkrat,‘ říká spolumajitel firmy

Řidič českého kamionu předvedl na dvouproudé silnici ve Francii velmi nebezpečný manévr. Porušil předpisy a ohrozil při ní všechna auta na silnici, jak ukazuje video zveřejněné na sociálních sítích. Spolumajitel firmy Valatrans, které kamion patří, Jaroslav Vala serveru iROZHLAS.cz řekl, že nechápe zkrat zkušeného řidiče, se kterým nikdy nebyly žádné problémy.

Praha/Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český kamion s nápisem Valatrans na boku vyrazil na dvouproudé silnici ve Francii do protisměru, aby předjel jiný nákladní vůz. Následně se málem srazil s osobním autem, které před ním raději uhnulo ze silnice na trávu.

Řidič kamionu vypil osm piv a vyrazil na cestu dlouhou 300 km, teď mu hrozí až roční vězení

Číst článek

Řidič českého kamionu ale ve zběsilé jízdě v protisměru pokračoval přes křižovatku, až se těsně před dalšími jedoucími auty zařadil zpět do svého pruhu. Celou situaci zachycuje video zveřejněné na sociálních sítích, které pořídil řidič z předjížděného nákladního vozu.

Společnost Valatrans z Liptálu na Vsetínsku se již za chování svého řidiče omluvila na svém facebooku: „Za našeho řidiče se tímto omlouváme. Z jeho chování vyvodíme důsledky.“

Spolumajitel firmy Jaroslav Vala pak označil chování řidiče za pochybení. „Nechápu jeho zkrat. Asi měl důvod k tomu, proč mu bouchly saze. Ale je to velký přestupek, je to špatně,“ podotkl pro iROZHLAS.cz.

Se svým řidičem prý ještě nemluvil, až ale koncem týdne přijede, bude po něm požadovat vysvětlení. Zároveň upřesnil i důsledky, které to pro řidiče může mít.

Zahájení prodeje elektronických dálničních známek provázel kolaps systému. Trval téměř celý den

Číst článek

„Popovídáme si, co ho k tomu vedlo. Buď bude jeho odpověď uspokojivá, nebo ne. Určitě tam bude napomenutí a je možné, že bude i rozvázání pracovního poměru,“ konstatoval Vala.

Upozornil ale, že se zkušeným řidičem nebyly za čtyři roky ve firmě žádné problémy. Podle Valy jde o slušného člověka.

„Kamion řídil člověk, který má najetých miliony kilometrů bez nehod. U nás je čtyři roky, je to 55letý Čech, velice slušný pán, žádný gauner. A za ty čtyři roky u nás neměl ani jednu nehodu, ani jeden problém s nákladem.“

Zda se případem zabývá francouzská policie, není jasné. Případná pokuta by ale podle Valy přišla přímo dopravci, což se zatím nestalo. Případ se ale stal v pátek.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme