Mám jen rýmu, popisuje jeden z nakažených Čechů. Jeho rodina je v preventivní čtrnáctidenní karanténě

Jedním z potvrzených nakažených pacientů v Česku je muž, ročník 1976, který se vrátil z rodinné dovolené v horském letovisku na severu Itálie. „Cestoval autem s rodinou, ta zatím žádné příznaky nemá. Umístili jsme je do domácí karantény a budou dále testováni,“ potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Nedokážu si vůbec vysvětlit, jak jsem se nakazil. Je to pro mě záhadou. Ještě dvě hodiny zpět jsem si to vůbec nepřipouštěl, přišlo mi to jako souhra náhod a mediální humbuk,“ popsal nakažený muž v neděli večer pro Českou televizi.

Hlavně nejít k lékaři. Lidé s chřipkovými symptomy mají nejdříve zavolat, říká Kubek z lékařské komory

Číst článek

„Cítím se úplně v pohodě. Mám jen rýmu, nepřipadám si nemocný. Nemám kašel, nemám dušnost, nemám horečku. Ráno už to bylo úplně bez teploty,“ dodal.

Příznaky nemoci se u něj objevily den po návratu. „Přikládal jsem to únavě z cestování, z jízdy autem a únavě. Preventivě, vzhledem k rodině, jsme to nahlásili hygienické stanici.“

Nakažený potvrdil slova ministra zahraničí o své rodině, která má aktuálně nařízenou čtrnáctidenní karanténu. Ta se od příjezdu z hor s nikým nesetkala.

„Byli jsme sami jen jako rodina. Naštěstí to bylo bez kontaktu s kýmkoliv dalším a projevilo se to následující den po příjezdu, kdy jsme byli doma a nikam jsme nešli, protože jsme měli ještě dovolenou.“

V Česku jsou první tři nakažení koronavirem. Všichni přicestovali ze severní Itálie

Číst článek

Lékaři pacienta hospitalizovali v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. V neděli pozdě odpoledne ho ale také převezli do nemocnice na pražské Bulovce.

„Podezřelí z této nákazy jsou v izolačních podmínkách na naší klinice. Jejich klinický stav je velmi dobrý, cítí se velmi dobře. Samozřejmě se s nimi zachází tak, jako s pacienty v tomto režimu. Zatím ale nepředpokládám žádné komplikace, které by svědčily o tom, že to bude nějaký těžký průběh,“ uvedla primářka kliniky infekčních nemocí Nemocnice Na Bulovce Hana Roháčová pro Radiožurnál.

bej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme