Čech nalezený před rokem v Norsku dluží přes 3 miliony, jeho majetek míří do konkurzu

Krajský soud v Praze dnes vyhlásil konkurz na majetek 36letého Michala Paseky, který byl loni v prosinci nalezen se ztrátou paměti v norském Oslu. Bankám, pojišťovně nebo i svým příbuzným dluží dohromady přes 3 miliony korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Paseku u soudu zastupuje jeho opatrovník Vlastimil Voleský.

Podle něj se teď insolvenční správce pokusí dohledat dlužníkův majetek.

„Pokud nenajde nic, konkurz bude zrušen pro nedostatek majetku, dlužník nebude oddlužen, takže bude mít stále závazky, které má. Budou tam akorát přibývat úroky, poplatky a tak dále,“ říká Voleský.

Michala Paseku našla norská policie v prosinci 2013 na ulici před restaurací, bez dokladů a ve špatném zdravotním stavu. Byl podchlazený a na těle měl prý řezné rány. Navíc si údajně nepamatoval nic ze své minulosti.

Od letošního jara je Paseka znovu nezvěstný. Poslední zmínka o něm pochází z dubna, kdy se podle norských médií vrátil zpět do Česka, aby si vyřídil nové doklady. Muž, který používal krycí jméno John Smith, tehdy uvedl, že nechce ve vlasti zůstat dlouho a v žádném případě se nechystá k placení svých závazků.

Policie po Michalu Pasekovi nepátrá, protože není podezřelý z žádného trestného činu. Jeho věřitelé proto zatím nemají velkou šanci dostat své peníze zpět.

Simona Bartošová, Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme