Čekají nás deště, které se v neděli promění ve sněžení

Dnes i o víkendu bude pošmourno. Od západu postupující fronta přinese nejdříve deště, ale v příštích dnech nejspíš i sníh lyžařům. Dnes ještě chvílemi čerstvější vítr se vbrzku utiší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odpoledne bude polojasno až oblačno, od západu bude ale přibývat frontální oblačnost, která na západ Čech později přinese déšť. Zpočátku se mohou místy vyskytovat mlhy. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 2 až 6 stupňů, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr o rychlosti 10-25 km/h bude zesilovat na čerstvý vítr vanoucí rychlostí 20-30 km/h, na horách a v nárazech kolem 50 km/h. Tlak slabě poklesne, rozptylové podmínky budou většinou dobré.

V sobotu bude většinou zataženo s občasným deštěm. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 5 až 9 stupňů, v 1000 metrech na horách kolem 4 °C. Čerstvý jihozápadní vítr o rychlosti 20-35 km/h, v nárazech a na horách zrychlí na 50-70 km/h. Tlak slabě až mírně stoupne, ale rozptylové podmínky zůstanou dobré.

I v neděli bude většinou zataženo s deštěm. Na českých horách se ale déšť posléze promění ve sněžení. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 3 až 7 °C. Slabý jihovýchodní vítr povane rychlostí 5-15 km/h a v Čechách se později změní na mírný západní vítr o rychlosti 5-20 km/h.

V pondělí bude zpočátku ještě zataženo s občasným deštěm. Ten ale na horách a postupně od západu i ve středních polohách přejde ve sněžení. Teplota vzduchu během dne vystoupí na 6 °C. Mírný západní vítr povane rychlostí 10-20 km/h.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme