Celé vedení pražské ODS nečekaně odstoupilo

Regionální sněm pražské ODS rozhoduje o novém vedení organizace. Funkce se vzdal podle očekávání předseda Boris Šťastný a překvapivě i všichni místopředsedové. Sněm má nyní zvolit nové představitele strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný se na sněmu vzdal funkce předsedy pražské ODS | Foto: ČTK

Odstupující šéf pražských občanských demokratů Boris Šťastný rezignoval na začátku prosince loňského roku po ustavení nové koalice ODS a TOP 09.

Právě způsob této změny Šťastný ve svém projevu před sněmem kritizoval. Podle něj se jednalo o laciný prodej ODS straně TOP 09.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání pražské ODS informovala naše reportérka Anna Königsmarková krátce po 20. hodině

Listopadový ‘převrat‘ na pražském magistrátu považuje Šťastný za politickou chybu; způsob vzniku nové koalice prý popřel veškerá pravidla ODS. Bohuslav Svoboda podle něj jednal individuálně a na ruku TOP 09.

Primátor Svoboda na jeho slova vzápětí ostře reagoval. Radikální změna na pražském magistrátu byla podle jeho slov nutná a shodla se na ní celá rada. Rozhodně se nejednalo o prvoplánové rozhodnutí, které by poškodilo občanské demokraty.

Spor o stolky s hlasovacími lístky

Samotná volba nového vedení pražské ODS se komplikuje. Jeden z kandidátů na předsedu Jiří Janeček napadl způsob volby a požadoval větší soukromí delegátů při hlasování. Delegáti si původně měli hlasovací lístky vyzvednout na druhé straně sálu, než je plenta s urnou. Podle Janečka tak hrozilo, že volba nového předsedy nebude dostatečně tajná.

Stále ještě úřadující šéf pražského sdružení Boris Šťastný proto vzápětí svolal regionální radu, aby stanovila legitimní způsob volby. Janečkův návrh na přemístění stolků s hlasovacími lístky nakonec podporu nezískal a volit se bude tak, jak se na začátku předpokládalo.

Favoritem na funkci nového předsedy je primátor Bohuslav Svoboda, nominovalo jej 12 oblastí z 15.

mta, Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme