Celebrity jsou ve sporech s bulvárem úspěšnější, častěji vysoudí vyšší odškodné

Známé osobnosti jsou stále úspěšnější v boji proti pomluvám v bulvárních médiích. Často jediným prostředkem obrany před nepravdivým nařčením je soud. A u něho celebrity v poslední době naleznou více zastání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudní kladívko | Foto: FBI

Milion korun vysoudil nedávno na deníku Blesk herec a ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer. Rozsudek je zatím nepravomocný. Tomáš Töpfer se o kauze bavit nechtěl:

„Případ není skončen a není pravomocné rozhodnutí. Ještě jsem ani nedostal ani rozhodnutí soudu. Takže já nemůžu vůbec nic komentovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O soudních sporech známých osobností s vydavateli bulvárních listů mluvil reportér Martin Karlík

Milion korun už pravomocně vysoudil na bulváru i Marek Vašut od vydavatelství Ringier. 300 tisíc korun vysoudila Iveta Bartošová za články o svém synovi.

Soudy se k tomuto trendu přiklánějí. Konkrétně pro Radiožurnál úspěšnost těchto žalob potvrzuje mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci:

„V současné době Městský soud v Praze přiznává částky odškodného v řádech stovek tisíc korun a v několika málo případech v poslední době jsme přiznali i milionovou částku odškodného.“

Je otázkou, zda tyto částky mohou zasáhnout hospodaření vydavatelů bulvárních periodik. Vydavatelé se k tomu nevyjádřili.

Už před časem však komentoval šéfredaktor deníku Blesk Pavel Šafr otištění fotografií Davida Ratha z litoměřického vězení, které prodal jeden z dozorců:

„Víte, my se zabýváme zveřejňováním, nikoli utajováním, to je prostě práce médií.“

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme