Celkem 39 let vězení v kauze Hanušových

Pražský vrchní soud v odvolacím řízení vyměřil trest vězení v délce 25 let pro Fehima Hanušu a 14 let pro jeho syna Fatmira za vraždu. Pozměnil tak rozsudek Krajského soudu v Plzni, který v září oba muže odsoudil za to, že před dvěma lety při přestřelce v Letkově na Plzeňsku zastřelili policistu Jiřího Hrubého. Krajský soud uložil Fehimu Hanušovi 18 a jeho synovi 12 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolací soud je uznal vinnými, že v červnu 1998 při přestřelce u obce Letkov na Plzeňsku zastřelili policistu Jiřího Hrubého a jeho kolegu Petra Lenárta postřelili do ruky. Podle dnešního rozsudku se dopustili ve spolupachatelství vraždy veřejného činitele a nedovoleného ozbrojování. Soud zároveň rozhodl o propadnutí střelných zbraní, nelegálně držených Fehimem Hanušou. Oba odsouzení také musejí uhradit západočeské policejní správě 60 tisíc korun.

Fehim Hanuša si odpyká trest ve věznici se zvýšenou ostrahou, Fatmir ve věznici s ostrahou. Proti dnešnímu verdiktu se již nelze odvolat. Advokát Fehima Hanuši Štěpán Bednář požadoval vrácení případu státnímu zastupitelství k došetření. Novinářům řekl, že po konzultaci se svým klientem zřejmě podnikne kroky vedoucí ke stížnosti pro porušení zákona. Mimořádný opravný prostředek nevyloučil ani Fatmirův obhájce Milan Holý.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme