Čelní střet tramvají zažila jednokolejka v Ostravě už před 39 lety

Už týden jezdí znovu tramvaje po jednokolejce v Ostravě. Obyvatelé města se ptají, muselo k takovému neštěstí dojít? Radiožurnál přitom zjistil, že času k nápravě měl dopravní podnik dost. Tramvaje se tam čelně střetly už před 39 lety. Dopravní podnik o této nehodě neměl tušení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda tramvají v roce 1969 v Ostravě | Foto: Andrea Čánová

Na podzim 1969 jela po inkriminované ostravské trati tramvaj číslo 5, kterou řídila Milena Drachstilová. "Přehlédla v jízdním řádu, že má zůstat stát na křižování. Myslela si, že má být křižování až v další stanici, a vyjela," svěřila se reportérce Radiožurnálu Andree Čánové Jarmila Petrovská, švagrová Mileny Drachstilové.

Následoval čelní střet, který popisují svědci tehdejší nehody. "Ihned jsem pomáhal zraněným. Byly to hlavně děti," líčil jeden z nich. Za jejich svědectvím reportérka vyrazila do ostravského městského archivu, kde jí byl na požádání a po podepsání badatelského listu předložen objemný zaprášený soudní spis se zažloutlými listy.

O této nehodě přitom neměli vedoucí pracovníci ostravského dopravního podniku ani tušení. "O této nehodě mi v tuto chvíli není vůbec nic známo. V té době mi bylo asi deset let, tak nechtějte po mně, ať si pamatuji, že k něčemu podobnému došlo," řekl náměstek dopravního podniku František Kořínek.

Exkluzivní svědectví o jednokolejce smrti přinese Radiožurnál v pořadu Zblízka v pondělí po 9. hodině.

Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme