Celní únik ústí v personální zemětřesení

Výměna celého vedení dálničního hraničního přechodu v Břeclavi a propuštění tří dalších celníků - taková je dosavadní bilance odhalení, že přes přechod v minulém půlroce nelegálně projelo nejméně 200 cisteren s pohonnými hmotami ze Slovenské republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraniční přechod | Foto: měst. úřad

Propuštění celníci jsou zatím jediní, kterým se podařilo prokázat, že způsobili státu značnou škodu, brzy ale budou zřejmě následovat další, uvedl dnes mluvčí Celního ředitelství Brno Jaroslav Moravec. Podle něj přitom patrně nezůstane jen u pracovněprávních postihů.

"Tito celníci budou s velkou pravděpodobností trestně stíháni, poněvadž informace a údaje získané šetřením celní správy byly předány vyšetřovateli Policie ČR k možnému trestnímu stíhání," uvedl Moravec.

Detektivové už v polovině února zadrželi muže podezřelého z toho, že na padělané doklady dovezl ze Slovenska v uplynulých šesti měsících více než 200 kamionů s pohonnými látkami. "Jeho trestná činnost měla spočívat v tom, že nejméně v 214 případech opatřil celní doklad o dovozu pohonných hmot pravděpodobně falešným razítkem celních úřadů, a tak připravil stát o daně v hodnotě více než 107 milionů korun," potvrdila Radiožurnálu mluvčí Policejního prezidia Blanka Kosinová.

Kamiony měly při vjezdu do Česka všechna potřebná razítka v pořádku. Při zpětném šetření se ale zjistilo, že na celnici nejsou žádné doklady o jejich průjezdu.

Milan Kopp, Ivan Holas, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme