Celníci s policisty kontrolovali pražskou tržnici Sapa. Našli padělky, pyrotechniku i problematické maso

Celníci s policisty ve středu zkontrolovali tržnici Sapa v Praze 4. Při zásahu zadrželi stovky padělků světových značek včetně Dior, Gucci nebo Adidas, jejichž hodnota v ceně originálních výrobků přesahovala osm milionů korun. Kontrolní akce se účastnila také Česká obchodní komise (ČOI) a Státní veterinární správa (SVS).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní kontrola tržnice Sapa 6. prosince 2023

Policie zabavila bezmála 1500 kusů padělků v několika prodejnách | Foto: Policie ČR

„Policie zabavila okolo 1500 kusů padělků textilních výrobků, obuvi, kožené galanterie, parfémů a dalších doplňků,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Nikola Soukalová.

Vedle napodobenin odhalila policie 80 kilogramů masa a ryb bez dokladu původu a povolení o provádění činnosti. „Produkty neznámého původu byly znehodnoceny obarvením a byla nařízena jejich bezpečná likvidace v asanačním ústavu,“ informovala tisková mluvčí Policie ČR Eva Kropáčková.

„Obě zjištění budou dále řešena v přestupkových řízeních. Za přepravu potravin neznámého původu hrozí pokuta až ve výši 50 milionů korun, za přepravu bez registrace hrozí pokuta až do výše 300 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Ryby neznámého původu nalezené v tržnici Sapa | Foto: Policie ČR

Policie dále uzavřela prodejnu, která skladovala několikanásobně vyšší množství pyrotechniky, než je povoleno. Trestu neunikli ani dva řidiči pod vlivem alkoholu a jeden řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek.

Podle Soukalové se s příchodem vánočních nákupů kontrola v kamenných obchodech a tržnicích zintenzivní. Při inspekcích se totiž často objevují i falzifikáty hraček, které porušují právo duševního vlastnictví nebo neprošly testováním a představují tak zdravotní riziko.

Eva Závadová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme