Telefony, sluchátka, nabíječky, pouzdra. Celníci provedli zátah na padělky Applu, zabavili 4509 kusů

Více než 4500 padělaných výrobků značky Apple odhalili počátkem tohoto týdne celníci při kontrolách v pěti českých krajích. Kromě několika desítek telefonů zabavili zejména příslušenství s logem kalifornského výrobce elektroniky. Hodnota odhalených padělků přesahuje pět milionů korun, informovala v pátek mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová. Dalších zhruba 2500 padělků zabavili ve stejný den celníci na Slovensku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než 4500 padělaných výrobků značky Apple odhalili počátkem tohoto týdne celníci při kontrolách v pěti českých krajích

Více než 4500 padělaných výrobků značky Apple odhalili počátkem tohoto týdne celníci při kontrolách v pěti českých krajích | Foto: Celní správa | Zdroj: ČTK

Čeští celníci zkontrolovali 4. února 21 provozoven, především prodejních stánků specializujících se na telefony a jejich příslušenství v obchodních centrech.

„Předpoklad celníků se potvrdil, na všech zkontrolovaných místech bylo zjištěno zboží s podezřením na porušení práv duševního vlastnictví,“ uvedla Prudičová.

Padělky léků na předpis bude eliminovat nový systém. Lékárník však může vydat i neověřené balení

Číst článek

Celníci zajistili desítky padělaných telefonů se značkou Apple a také velké množství doplňků, jako jsou sluchátka, nabíječky či pouzdra. V rukou celníků skončilo 4509 kusů zboží.

Nejvíce případů podezření na porušení práv duševního vlastnictví zjistili celníci v hlavním městě, devět. V Moravskoslezském kraji jich bylo osm.

Zátahu proti padělkům značky Apple předcházel pokus o uplácení celníka, uvedla Prudičová. Celník měl za peníze propustit zboží porušující práva duševního vlastnictví do volného oběhu.

Souběžně s českými celníky prováděli kontrolu zaměřenou na padělky s logem Applu i jejich slovenští kolegové. Zajistili přes 2500 kusů napodobenin v hodnotě přes 95 000 eur (přibližně 2,5 milionu Kč).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme