Při kontrole kamionu našli celníci pět cizinců bez dokladů, makedonský řidič o nich údajně nevěděl

Pět cizinců bez dokladů, kteří tvrdí, že pocházejí z Afghánistánu, odhalili celníci při běžné kontrole kamionu v Brně-Slatině. Makedonský řidič uvedl, že o jejich přítomnosti v nákladovém prostoru nevěděl, uvedla mluvčí jihomoravské Celní správy Lada Temňáková.

Aktualizováno Brno (Aktualizováno: 15:29 11. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příslušníci celní správy kontrolovali ve čtvrtek dopoledne makedonský kamion (ilustrační foto) | Foto: Anna Vavríková | Zdroj: Profimedia

„Příslušníci celní správy kontrolovali dnes dopoledne makedonský kamion, který do České republiky a Polska vezl autodíly. Plomba nákladového prostoru byla na první pohled v pořádku a odpovídala dokladům. Při bližší kontrole se ale ukázalo, že byla pravděpodobně porušena a znovu pečlivě opravena,“ uvedl Temňáková.

Většina Čechů je stále proti přijímání uprchlíků z Blízkého Východu a Afriky. Odpůrců přesto ubylo

Číst článek

V nákladovém prostoru našli celníci pět mužů, kteří u sebe neměli žádné doklady, ale tvrdili, že pocházejí z Afghánistánu. Řidič do České republiky jezdí pravidelně a uvedl, že o mužích v nákladovém prostoru nevěděl. Na místo přijeli cizinečtí policisté a cizince převzali.

„To, jakým způsobem se otec se synem, dva bratři a další mladík, dostali do nákladového prostoru kamionu s makedonskými registračními značkami, policisté zjistí s pomocí tlumočníka až po jejich výslechu,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Stíhání pro převaděčství

S běženci policisté zahájí správní řízení, jehož výsledkem může být mimo jiné i správní vyhoštění z České republiky.

Policisté vyslechnou i sedmačtyřicetiletého makedonského řidiče kamionu, aby zjistili, zda o přítomnosti mužů opravdu nic nevěděl. Pokud se prokáže opak, hrozí mu stíhání pro převaděčství.

Foldynův asistent vyzývá k zastavení migrace pomocí kulometů. ‚Je to jeho věc,‘ říká poslanec

Číst článek

Cizinecká policie letos na jihu Moravy zajistila 25 migrantů, naposledy o prvním červencovém víkendu tři muže z Bangladéše.

Při kontrolách na pracovištích na jihu Moravy cizinecká policie zajistila také téměř 300 cizinců nelegálně pracujících na českém území. Většina z nich pocházela z Ukrajiny.

Tento týden jde v ČR o třetí skupinu běženců odhalenou v kamionu. V pondělí našli policisté v makedonském kamionu pět migrantů z Afghánistánu na Frýdecko-Místecku, ve středu odhalili pět běženců v kamionu v areálu jedné z firem v Praze 5. Maďarského řidiče obvinili z převaděčství.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme