Celníci kontrolovali vyhořelou tržnici v Praze-Libuši

Asijskou tržnici Sapa v Praze-Libuši obsadili ráno celníci. Spolu s nimi tam byli také inspektoři České obchodní inspekce a cizinecká policie. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták, šlo o jednu z dlouhodobě plánovaných kontrol. To, že k ní došlo krátce po velkém požáru tržnice, je podle něj náhoda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celníci prohlížejí zboží v pražské tržnici Sapa | Zdroj: ČTK

Mluvčí Barták Radiožurnálu řekl: "Cílem akce je zamezit, aby se na území České republiky prodávalo zboží, které porušuje bezpečnostní předpisy, ale i práva majitelů ochranných známek. Zajistili jsme zboží, které porušuje naše zákony." Celníci mají libušskou tržnici v hledáčku už léta.

Co vedlo cizineckou policii ke spoluúčasti na tomuto zásahu, vysvětlil její ředitel Vladislav Husák: "Je obecně známo, že část lidí z těchto obchodů začíná směřovat do sféry drogové. V některých případech pak narážíme na podezření z trestných činů, kdy tito lidé nerespektují naše pobytové zásady."

Bylo předvedeno celkem 44 osob, po několika z nich se v minulosti celostátně pátralo. Jsou to Vietnamci, Mongolové, Češi, Slováci a Poláci. 7 lidí je podezřelých ze spáchání trestného činu, konkrétně z maření výkonu úředního činitele. Pět lidí - tři Mongolové, Číňan a Vietnamec - bylo vyhoštěno.

Tržnici v Praze-Libuši máme v paměti kvůli nedávnému obrovskému požáru, který zamořil dýmem převážnou část hlavního města. V ,Malé Hanoji', jak se tržnici přezdívá, shořela část uskladněného zboží, především oblečení a bot. S ohněm bojovalo 420 hasičů, zásah byl tak co do počtu nasazených sil jeden z největších v historii země. Tři hasiči se při něm lehce zranili.

Část tržnice Sapa v pražské Libuši teď čeká demolice. Po prohlídce zbytků velkoskladu o tom rozhodl magistrátní statik Petr Macháň. Zbourat bude nutné místo o rozměru přibližně 100 x 50 metrů, tedy asi čtvrtinu haly.

Renáta Prátová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme