Celníci kontrolují tržnici v Potůčkách

Více než 160 tisíc kusů cigaret v hodnotě 442 tisíc korun a 120 litrů lihovin zabavili celníci v největší české tržnici v Potůčkách na Karlovarsku. Ještě větší úlovek se podařil pracovníkům České obchodní inspekce, kteří zadrželi padělky za víc než milion korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržnice | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

Šlo hlavně o napodobeniny textilu méně známých značek jako Etnies či eS. Okamžitě po skončení zátahu celníci rozestavěli dvě pětičlenné hlídky na obou příjezdových komunikacích, a zásobování tržnice s téměř tisícem stánků tak zcela zastavili.

Do jedné z největších českých příhraničních tržnic - v krušnohorských Potůčkách přijelo třicet celníků a pět inspektorů obchodní inspekce. Zásah je výjimečný tím, že celníci budou areál tržiště nepřetržitě střežit i následující dny, aby ztížili přísun dalšího nelegálního zboží na prodejní stánky.

Nová strategie celníků a České obchodní inspekce má vést zejména k dalšímu snížení závadného zboží na tržitích u německých hranic, tedy padělků značkové obuvi, cigaret, textilu, audiovizuálních nosičů a podobně.

Tento v Česku zatím první model zátahu chtějí celníci používat také v jiných tržnicích. Zákaz prodeje cigaret a alkoholu na tržnicích platí od ledna letošního roku.

Od začátku roku zabavili celníci na západě Čech padělky zboží za 350 milionů korun.

Milan Kopp, Lenka Rákosová, Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme