Celníci mají podezření na snahu vytvořit balkánskou cestu

Celníci zaznamenali nový fenomén. Jen za poslední měsíc objevili u padesátky kamionů porušené celní závěry. Přerušená ocelová lanka jsou poměrně těžce odhalitelná. Celní úřady se domnívají, že podobné praktiky mají sloužit k opakovanému pašování cigaret, alkoholu drog a imigrantů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za vším je podle některých dopravců snaha o vytvoření ilegální balkánské cesty. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu Vojtěch Hromíř ze sdružení ČESMAD Bohemia, zatím byly zásilky sice porušené, ale jejich obsah nebyl změněn. Lze se domnívat, že to byly jen testovací případy.

Podle Vojtěcha Hromíře hrozí řidičům i firmám za toto velmi hrubé porušení tranzitu tvrdé tresty. Sankce jsou různé: Celní správa by mohla odebrat dopravcům právo využívat zjednodušené odbavení v celních věcech. Mohli by také být vyloučeni ze systému TIR.

Markéta Kaclová, František Lutonský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme