Celníci na hranicích s Polskem zadrželi pašeráka léků, ujížděl jim na kolečkových bruslích

Kuriózní případ řešili celníci na Trutnovsku u statní hranice s Polskem. Dopadli tam sedmatřicetiletého muže ujíždějícího na kolečkových bruslích, který pašoval z Polska léky s obsahem pseudoefedrinu určené pro výrobu pervitinu. Našli u něj také injekční stříkačky a látky připomínající hašiš a pervitin, uvedla mluvčí Celního úřadu pro Královéhradecký kraj Jitka Fajstavrová.

Trutnovsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž pašoval léky obsahující látky vhodné k výrobě pervitinu (ilustrační foto). | Zdroj: Profimedia

„Na hlasité sdělení: Celní správa, celní kontrola!, muž reagoval rychlou otočkou do protisměru. Hlídka se za bruslařem rozjela. Po několika metrech odbočil do lesa, ale zanedlouho se vrátil na silnici, batoh už neměl,“ uvedla mluvčí Celního úřadu.

Místo činu ani den, kdy se to stalo, z taktických důvodů mluvčí nesdělila. Celníci si muže na kolečkových bruslích s napěchovaným batohem na zádech všimli večer na silnici poblíž hranic.

1000 diamantů v botách. Pašerák z Hongkongu se prozradil chůzí po špičkách

Číst článek

Muž později přiznal, že batoh s 6000 tabletami léku vhodného pro výrobu pervitinu, který v lese odhodil, patří jemu.

„Řekl také, že tablety léků Apselan nakoupil v Polsku za 50 000 korun, vyloupal je před státní hranicí z blistrů a uložil do igelitového sáčku. Prekurzory k výrobě drog a injekční stříkačky ukryté v batohu celníci zajistili,“ uvedla Fajstavrová. Podezřelé látky předali do laboratoře k vyhodnocení.

Pašování léků

Muž byl již před třemi měsíci celníky na Trutnovsku zadržen, když v automobilu vezl pervitin, konopí, příslušenství varny a přípravky pro výrobu drog. Poté byl obviněn ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, policie ho stíhala na svobodě. V případě odsouzení mu hrozí až deset let vězení.

Pašování léků s pseudoefedrinem pro výrobu pervitinu z Polska do Česka je v česko-polském pohraničí hlavním problémem drogové kriminality.

Léky se dál pašují i přesto, že Poláci postupně jejich volný prodej omezují. Způsobů pašování je podle celníků celá řada, od převozu léků v osobních automobilech, přes využívání vozidel taxislužby až po linkovou autobusovou dopravu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme