Celníci můžou ode dneška proti agresorům použít paralyzér

Celníci budou moci účinněji zasahovat proti agresivním lidem. 1. červencem totiž začíná platit novela celního zákona, která jim umožní používat elektrické paralyzéry nebo takzvané zásahové výbušky. Ty vytváří dým a dezorientují tak útočníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci policie a celní správy při kontrole tržnice

Vítězslav Moudrý z Generálního ředitelství cel Radiožurnálu řekl, že celníci tak budou mít k dispozici stejné zbraně jako policisté.

„Budeme to využívat především u skupiny operativního nasazení celní správy. To jsou speciálně vyškolení a vycvičení příslušníci celní správy, kteří mají mimo jiné na starosti zadržování pachatelů trestné činnosti a jejich eskorty. A také zajišťování vstupu do objektů v rámci trestního řízení. Takže přímo pro ně je určena tato technika,“ vysvětlil.

Dodal, že tyto zbraně celníci využijí také proti agresivním zvířatům. „Pokud budou vstupovat do objektu, kde se předpokládá, že se může vyskytnout nebezpečný pes, je daleko vhodnější použít tento paralyzér než zbraň, protože je to mírnější prostředek,“ řekl.

Lenka Jansová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme