Celníci podají kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Majetek FAU jsme zabrali oprávněně, tvrdí

Celní správa podá kasační stížnost na soud kvůli zrušení zajišťovacích příkazů vůči společnosti FAU. Potvrdila to mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Reaguje tak na páteční rozsudek Krajského soudu v Ostravě. Ten zrušil zajišťovací příkazy celního úřadu vůči firmě FAU.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Generální ředitelství cel se ale domnívá, že o vydání příkazů rozhodl správně a v souladu se zákonem, a proto se obrátí na Nejvyšší správní soud. Společnost FAU je teď v konkurzu, a to kvůli kvůli vymáhání daňových nedoplatků ze strany finanční správy. Podle soudu ale postupovala nezákonně.

Šuman zveřejnil další nahrávku, týká se firmy FAU. Manipulace, komentuje to Babiš

Číst článek

„Generální ředitelství cel je přesvědčeno, že u zajišťovacích příkazů byly naplněny zákonné předpoklady pro jejich vydání, a to i ve světle aktuální judikatury Nejvyššího správního soudu,“ uvedla správa v tiskové zprávě.

Na případ společnosti FAU upozornila nahrávka zveřejněná v srpnu skupinou Julius Šuman. Na ní údajně předseda hnutí ANO Andrej Babiš naznačuje, že finanční správa měla postupovat proti firmě záměrně přísně.

Podle Andreje Babiše jsou nahrávky nelegálně pořízené a zmanipulované a jejich cílem je ho poškodit.

Anna Horáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme