Celníci popřeli, že spolupracovali s padělateli alkoholu, jak prý tvrdil šéf Likérky Drak

Do lihové aféry jsou údajně zapleteni i celníci. S takovým podezřením přišla dnešní MF Dnes, která otiskla vyjádření majitele Likérky Drak Pavla Čanigy. Samotný Čaniga, který je obviněný z ohrožování závadnými potravinami, ale Českému rozhlasu řekl, že otištěné informace jsou zkreslené.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie přivádí  k Okresnímu soudu ve Zlíně jednatele Likérky Drak  Pavla Čanigu

Policie přivádí k Okresnímu soudu ve Zlíně jednatele Likérky Drak Pavla Čanigu | Zdroj: ČTK

„Jenom jsem řekl, že jsem ty kolky vrátil. Nic víc jsem neřekl. To, co jsem si přečetl v Mladé frontě, tak je tam přinejmenším 80 procent toho, co jsem neřekl,“ zdůraznil.

Podle deníku ale podnikatel tvrdí, že je do kauzy s jedovatým alkoholem zapletená celní správa. 350 tisíc neplatných kolků údajně vrátil celníkům v květnu. Stejné kolky se měly najít letos v říjnu ve skladu Verdana ve Zlíně na láhvích s pančovaným alkoholem. Likérníkovi za ohrožení veřejného zdraví hrozí až 8 let za mřížemi.

Celní správa nařčení ze spoluúčasti v kauze jedovatého alkoholu zásadně odmítla a vyzvala šéfa Likérky Drak, aby svá tvrzení doložil.

„Pana Čanigu jsme požádali o zproštění povinnosti mlčenlivosti a očekáváme odpověď, abychom mohli uvést věc na správnou míru,“ řekla Českému rozhlasu Marie Bortlová z Celního ředitelství v Olomouci.

Policie kvůli metanolu zadržela kromě Sedlaříka a Březiny dalších 6 lidí

Číst článek

Policie navíc včera zadržela několik lidí podezřelých v metanolové kauze. Po týdnu pátrání dopadla Roberta Sedlaříka, který provozuje sklad ve Zlíně. V něm kontrola nedávno odhalila lahve alkoholu s polovičním podílem jedovatého metanolu.

Druhým zadrženým je zlínský podnikatel Radek Březina. Jeho hotel Lázně Kostelec až do noci prohledávala zásahová jednotka.

Mluvčí policejního prezidia dnes upřesnila, že zatkli celkem osm lidí. Bližší informace ale nepřipojila s tím, že všechny další informace chce policie sdělit na tiskové konferenci v pondělí.

ČRo, Alžběta Havlová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme