Celníci v červenci odhalili dvě nelegální výrobny cigaret

Celníci odhalili dvě nelegální výrobny cigaret. Objekty byly vybaveny stroji na výrobu cigaret a taky řezačkami a sušičkami tabáku. Jedna výrobna fungovala ve Chvalovicích na Nymbursku a druhá na Prachaticku. Podle Miroslava Nováčka z Generálního ředitelství cel bylo velmi obtížné na objekt v prachatických lesích přijít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilegální výrobna cigaret | Foto: Celní správa

"Výrobci si zvolili velmi vhodné místo. Šlo o bývalé rekreační zařízení uprostřed lesů, přístupová cesta tam byla pouze jedna. Bylo pro ně poměrně jednoduché kontrolovat pohyb k objektu. Pro nás bylo naopak poměrně složité, abychom objekt nalezli a provedli jeho bližší identifikaci," uvedl Nováček.

Celkovou škodu na cle, dani z přidané hodnoty a spotřební dani vyčíslili celníci z obou případů zatím na víc než 15 milionů korun.

O odhalených výrobnách cigaret jsem mluvili s Miroslavem Nováčkem z Generálního ředitelství cel v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Jeho záznam si můžete poslechnout v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Celníci našli na Rozvadově padělky obuvi za 50 milionů korun
Kontrola na tržnicích odhalila nelegální zboží za 37 milionů
Většina padělků zadržených v EU pocházela z Číny

Zbyněk Zykmund, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme