Celníci zabavili stánkařům v Hatích 250 pytlů padělaného zboží

Při kontrole tří tržnic v Hatích na Znojemsku zabavili celníci 250 pytlů padělaného zboží. Podle mluvčí celního ředitelství Brno Lady Temňákové by jeho prodejem vznikla majitelům ochranných známek škoda za desítky milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celníci kontrolují stánkový prodej

Celníci při kontrole našli textil, boty, galanterii, hodinky i parfémy, které byly nedovoleně označeny logy a nápisy známých značek. Narazili i na padělané DVD nosiče.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí celního ředitelství Brno Lada Temňáková o kontrole v Hatích

"Mimo jiné byla nalezena také pyrotechnika čtvrté třídy, kterou nelze prodávat takovýmto způsobem, ale pouze na základě povolení," doplnila Temňáková.

Asi stovka pracovníků celní správy obsadila tržnici v šest hodin ráno, kdy byl areál ještě zamčený. Podle Temňákové však celníci mohli na základě trestního příkazu a se souhlasem státního zástupce stánky i další prostory otevřít.

Vyhnuli se tak tomu, že by trhovci zboží začali narychlo odnášet. "Kontrola bude pokračovat i v nočních hodinách, případně ještě zítra dopoledne," doplnila mluvčí.

Tržnice v Hatích na Znojemsku patří k největším na Moravě. Za levnými nákupy tam míří hlavně lidé ze sousedního Rakouska. Velké množství padělků našli celníci v tržnici už při červnové kontrole. Tehdy zabavili 17.000 kusů nejrůznějšího zboží za 27 milionů korun v hodnotě originálu.

Martin Hromádka, Ondřej Kapic Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme