Celníci zahájili velkou razii na tržnici Lipový dvůr v Aši

V Aši začala rozsáhlá kontrola tržnice Lipový Dvůr. Kromě celníků jsou na místě i pracovníci České obchodní inspekce, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, hygienici a zástupci živnostenských úřadů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

textil na tržnici | Foto: Marián Vojtek

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Generálního ředitelství cel České republiky Jiří Barták, obchodníci dostali okamžitý zákaz vynášet zboží ven z areálu. Akce zřejmě potrvá několik dní, možná i týdnů.

"Naším cílem je zkontrolovat i objekty, které byly zamčené. Za účasti specialistů otevíráme stánky, kde máme podezření, že se nachází zboží, které porušuje právo k ochranným známkám. Předpokládáme, že dozor nad touto tržnicí z naší strany bude řádově v týdnech," uvedl Barták.

Podle něj nemá mít kontrolní akce jen represivní význam, ale i preventivní. "Přímo v místě tržnice mámě specialisty, kteří jsou schopni poradit podnikatelům, jaká musí plnit opatření, která Česká republika ve vztahu k ochranným známkám má, a máme zde informační letáky pro podnikatelskou veřejnost," doplnil Barták.

Na tržnici Lipový dvůr nejde o první rozsáhlou kontrolu. Před třemi lety tam celníci kvůli opakovanému porušování předpisů vyhlásili nepřetržitý dohled, který trval týdny.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme