Celník zapleten do případu pašování

Pašeráci cigaret dostali tvrdý úder - celníci tento týden odhalili a zajistili tři významné zásilky. V celních skladech tak skončily cigarety za několik milionů korun. Do vazby se kvůli pašování dostal i jeden celník a jeho dva bývalí kolegové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cigarety-stánek

Podle Josefa Nováka z Generálního ředitelství cel právě zadržený celník z jižní Moravy hrál při pašování cigaret významnou roli: "Samozřejmě je potřeba zorganizovat propuštění toho kamionu přes hranice, takže to byla jeho role."

Celníkovi nyní hrozí trest nejen za pašování a daňový únik, tak jako ostatním spolupachatelům, ale i trest za zneužití pravomoci veřejného činitele.

Ve třech na sobě nezávislých případech celníci v uplynulých dnech zajistili dohromady čtyři a půl milionu kusů pašovaných a nelegálně vyrobených cigaret. Zadrželi celkem 15 podezřelých.

V případě, že by se pašované cigarety podařilo v Česku prodat, vznikla by státu škoda na daních a clech zhruba deset milionů korun.

Marika Táborská, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme